Diakonie – Tváře pomoci

Seznamte se s příběhy lidí, kteří svou práci začínají tam, kde ostatním docházejí síly. Bez jejich práce by žádné služby, žádná pomoc nebyla možná.

Tato práce sice není pro každého. Každý může ale pomoci.
Podpořte zvlášť v této době naše pracovníky a klienty.

Čím je Diakonie?

Diakonie ČCE již přes 30 let pomáhá lidem v těžkých situacích, kdy už jim nebo jejich nejbližším docházejí síly. Poskytuje služby seniorům, dětem i dospělým s postižením a lidem v různých životních krizích. Ročně podpoří 40 tisíc lidí u nás i ve světě.

Jak můžu pomoci?

Druhá vlna pandemie se nevyhnula ani našim domovům pro seniory a dalším službám. Díky pomoci dárců i státu máme dostatek ochranných pomůcek. Teď potřebujeme energii a posily. Kvůli karanténám a nedostatku personálu jsou pečovatelky a pečovatelé pod velkým tlakem. Díky vašim darům jim budeme moci práci zpříjemnit a přispět na výpomoc a potřebné vybavení. Pomozte nám ochránit a povzbudit lidi, kteří se starají o ty nejohroženější.

Jaký význam má pro nás pravidelný dar?

Většinu prostředků pro zabezpečení činnosti a služeb našich pracovníků a klientů jsme již léta schopni si zajistit sami. O menší část prostředků však potřebujeme požádat Vás. Bez nich nelze realizovat a rozvíjet naše stěžejní projekty.

Protože co je pro jiné realita, je pro naše pracovníky a klienty sen. Každý malý dar jim dokáže zlepšit podmínky tak, aby mohli vést smysluplný a hodnotný život.

Proč přispívat pravidelně?

Pravidelně vám budeme psát, jak vaše dary pomáhají.

Jen díky dárcům můžeme otevírat nové domovy a rozšiřovat naše služby.

Sami si určujete výši příspěvku a kdykoliv můžete skončit.

Jsme vám blízko. O práci Diakonie se můžete přesvědčit na vlastní oči.

Vaše pravidelné dary budou pomáhat dětem, dospělým i seniorům po celé republice.

Co se stane, když se stanu dárcem?

Jako dárce jste pro nás součástí rodiny. Přesně tak se o přispěvatele staráme. O tom, co se u nás děje a jak vaše dary pomáhají, vám budeme dávat pravidelně vědět. Vždy se o naší práci můžete přesvědčit na vlastní oči. 

Jak to probíhá technicky? 

Technicky je to velmi snadné. Dárci obvykle přispívají 200, 300 nebo 500 Kč měsíčně formou trvalého příkazu. Výši daru je možné kdykoli změnit nebo dárcovství přerušit. Každý rok vám zašleme potvrzení o daru, díky kterému si můžete snížit daňový základ.

Pokud Vás naše projekty zaujaly a necítíte se na pravidelné příspěvky, nic se neděje. I jednorázový příspěvek má svůj velký význam. Spojte se s námi.